13. 05. 2019 METRO Cash & Carry SR

METRO vyzbieralo viac ako tri tony potravín pre ľudí v núdzi

Potravinová zbierka, ktorú zorganizoval veľkoobchod METRO od 4. do 5. apríla 2019, sa stretla s veľkým úspechom. Vo všetkých šiestich predajniach sa podarilo vyzbierať spolu až 3 375 kilogramov potravín. Následne ich METRO poslalo chudobným ľuďom a takým, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

 „V súlade s našou filozofiou sa snažíme neustále pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Preto sme sa aj tento rok rozhodli počas dvoch dní vo všetkých našich predajniach spustiť potravinovú zbierku. Naozaj sa tešíme, že sa do nej zapojilo toľko darcov,“ uviedla hovorkyňa METRO Cash & Carry SR Romana Nýdrle.

Prerozdelenie potravín mala následne na starosti Potravinová banka Slovenska. Je to občianske združenie s humanitárnym zameraním, ktoré zhromažďuje, skladuje a prideľuje potraviny rôznym charitatívnym organizáciám.

„Potravinová zbierka opäť po roku ukázala, že ak sa ľudia spoja pre dobrú vec, môže priniesť skvelý výsledok. Vyzbierané potraviny aspoň trošku pomôžu ľuďom, ktorí to nemajú ľahké. Môžem len vyzdvihnúť skvelú spoluprácu s veľkoobchodom METRO. Zároveň sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa nejakým spôsobom podieľali na tejto zbierke. Potravinová banka Slovenska potraviny prerozdelila medzi spolupracujúce organizácie.

S výsledkom zbierky sme spokojní, pomohla prežiť ľuďom v núdzi dôstojnejšie Veľkonočné sviatky,” zhrnul Marko Urdzik, riaditeľ Potravinovej banky Slovenska.

Partnermi zbierky boli aj Bratislavská arcidiecézna charita, Rádio Jemné a spoločnosť Unilever. Ak si ľudia v období pred Veľkou nocou zakúpili výrobky značky Unilever, časť z ich predajnej ceny takisto putovala cez Potravinovú banku na pomoc ľuďom v núdzi. Takýmto spôsobom sa vďaka firme Unilever vyzbieralo ďalších 1 632,45 eura.

METRO však pomáha ľuďom v núdzi pravidelne. Každý rok do Potravinovej banky Slovenska odovzdá tony potravinových prebytkov, ktorým sa už blíži konečný dátum spotreby. Vo finančnom roku 2018 takto zhromaždilo až 120 ton potravín v hodnote 137 788 eur. Dlhodobo preto patrí medzi najväčších darcov do Potravinovej banky.

„Naše ciele sú jasné – v maximálnej možnej miere zabrániť plytvaniu potravinami a pomôcť ľuďom. Odovzdávaním jedla dokážeme naplniť oba. Budeme sa naďalej snažiť, aby sa potraviny, ktoré nie sú nijako znehodnotené, no blíži sa im dátum spotreby, dostali k ľuďom v núdzi,“ dodala Romana Nýdrle.