13. 10. 2021 dm drogerie markt

Najpôvabnejší slovenský beh – dm ženský beh – prilákal na štart vyše 2000 žien a dievčat

Druhú októbrovú sobotu napísal v Bratislave svoju deviatu kapitolu najpôvabnejší slovenský beh – dm ženský beh. Po vlaňajšej „covidovej pauze“ sa z prihlásených takmer 2 900 bežkýň postavilo na štart štvor- a desaťkilometrovej trate 2145 z nich vrátane 136 cudziniek. Na štarte nechýbalo ani 67 spolupracovníčok dm a ich rodinných príslušníčok. Bežkyniam prialo aj počasie, keď ich v ich úsilí zdolať jednu z tratí sprevádzali príjemné lúče jesenného slniečka. Trate behu boli oproti minulým ročníkom mierne zmenené, viedli po nábrežnej promenáde zo strany mesta, po lávkach mosta Lafranconi a Starého mosta, lemovali aj petržalskú stranu Dunaja a Sad Janka Kráľa s atraktívnym dobehom do Eurovey. Deviaty dm ženský beh si tak naplno užili ženy z ôsmich krajín vrátane Slovenska – na štart sa postavili aj Maďarky, Estónky, Češky, Francúzky, Litovčanky, Rakúšanky a aj bežkyne z USA.

„Veľmi sa tešíme, že sme po minuloročnej pauze mohli opäť zorganizovať naše už tradičné jesenné podujatie, ktoré zdobí najpôvabnejší prívlastok. Vážime si, že nám ženy a dievčatá zachovali svoju priazeň aj v týchto ťažších časoch, a to aj napriek protipandemickým opatreniam. Vrúcna atmosféra sa tak niesla nielen koridorom v štartovej zóne, ale aj v dm zóne, kde sa bežkyne a ich sprievod  zapájali do našich aktivít. Bolo citeľné, že po pauze sme sa všetci tešili, že sa opäť môžeme stretnúť aj týmto spôsobom. O rok nás čaká desiaty jubilejný ročník tohto krásneho podujatia, na ktorý sa nesmierne tešíme, a už teraz robíme všetko pre to, aby sme ho urobili atraktívny a  nezabudnuteľný,“ povedal na margo tohtoročnej akcie Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt.

„Bol to úžasný deň s neskutočným množstvom pozitívnej energie a spolupatričnosti, ktorá vyžarovala z účastníčok dm ženského behu,“ dodáva riaditeľ pretekov Peter Pukalovič. „Ďakujeme všetkým dievčatám a ženám za výbornú atmosféru i za to, že sa v tomto neskutočnom počte zišli na štarte deviateho ročníka, behajúci anjelici po dvoch rokoch opäť ovládli Bratislavu a užili sme si dm ženský beh v jeho najkrajšej podobe.“

Keďže starostlivosť o zdravie a krásu nespočíva len v športových aktivitách, bežkyne a verejnosť mali aj tento rok k dispozícii špeciálnu dm zónu. Boli pre nich pripravené sprievodné aktivity, ako napríklad úprava nechtov, kadernícke služby, hry o výhry hod kockou a dm tivoli, stena odkazov či fotokútik s vaňou plnou ružových guľôčok. Program doplnili poradenstvom aj Liga proti rakovine a lokálna značka Adelle Davis s výživovými doplnkami.

Už dlhé roky je koncept zodpovedného podnikania pre dm veľmi dôležitý, a aj z toho dôvodu organizuje v rámci ženského behu každoročne projekt dm šport zóna. V rámci neho doteraz zveľadila už sedem športovísk v Bratislave, na ktoré sa použili finančné prostriedky v celkovej výške takmer 52-tisíc eur, vyzbierané zo štartovného, ako aj z dobrovoľných príspevkov po minulé roky. V budovaní športovísk sa opäť pokračuje aj tento rok. Aktuálne vyzbieraná suma 5 926 eur tak poslúži na vybudovanie novej, v poradí už ôsmej dm šport zóny, ktorá vyrastie v najbližších týždňoch v bratislavskej mestskej časti Rača vedľa detského ihriska na ulici Augustína Murína v Krasňanoch.

Viac informácií k podujatiu nájdete na www.dm-zenskybeh.sk.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.