25. 02. 2022 O2 Slovakia

O2 zaradilo Ukrajinu medzi európske krajiny

O2 v súvislosti s aktuálnym vojnovým konfliktom prebiehajúcim na Ukrajine zvýhodňuje využívanie mobilných služieb pri medzinárodných volaniach a roamingu. Okrem toho sa O2 zapojí aj do zbierky humanitárnej organizácie MAGNA pod názvom Liečime na Ukrajine, a to formou bezplatnej distribúcie SMS správ s výzvou k pomoci. O2 tiež pomáha formou individuálnej pomoci a v tomto momente zvažuje aj ďalšie možnosti zamerané na pomoc ľuďom, ktorých sa konflikt na Ukrajine bezprostredne týka.

Volania a roaming

O2 od dnešného dňa dočasne do konca marca zaradí Ukrajinu medzi krajiny európskej zóny. Pre zákazníkov to bude znamenať, že do sietí ukrajinských operátorov budú telefonovať a posielať správy za ceny ako na Slovensku.

Rovnako sa táto zmena dotkne aj zákazníkov O2, ktorí sa práve nachádzajú na území Ukrajiny a využívajú roaming od O2. Volania, posielanie správ, ako aj využívanie dát bude pre nich rovnaké, ako keby sa nachádzali na území krajín EÚ, teda za domáce slovenské ceny pri uplatnení pravidiel EÚ roamingu.

O2 chce týmto krokom pomôcť ľuďom spojiť sa so svojimi blízkymi a známymi bez obáv zo zvýšených telekomunikačných nákladov. Rovnaký princíp bude platiť aj pre zákazníkov Tesco mobile a digitálneho operátora Radosť.

MAGNA – Liečime na Ukrajine

O2 tiež iniciovalo pomoc humanitárnej organizácii MAGNA s bezplatnou distribúciou SMS správ s výzvou zameranou na pomoc ľuďom na Ukrajine. O2 tak v najbližších dňoch rozošle takúto výzvu na všetkých svojich zákazníkov, čím im umožní zapojiť sa do pomoci a podpory tým najohrozenejším.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.