31. 08. 2022 COOP Jednota Slovensko

Pacientov bojnickej nemocnice čaká rehabilitácia unikátnym laserom

Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach bude liečiť pacientov novým unikátnym prístrojom. Výkonný laser s vozíkom v celkovej hodnote viac ako 10 000 eur od Nadácie COOP Jednota doplní vybavenie fyziatricko-rehabilitačného oddelenia.

Vysokovýkonný laser má analgetický, bioregenerečný, protizápalový účinok, pomáha pri regenerácii a reparácii poškodeného tkaniva v širokom spektre indikácií v rehabilitácii.

Je prvým z tohto druhu prístrojov v nemocnici a rozšíri doteraz ponúkané spektrum fyzikálnych liečebných metodík pre pacientov. „Biostimulácia laserom je moderna metóda fyzikálnej terapie špeciálnym svetelným lúčom, ktorá podporuje rýchlu rehabilitáciu. Pôsobením lasera v organizme sa zvyšuje ,dýchanie tkanív´, stimulujú sa oxidačné a regeneračné procesy a odstraňuje sa bolesť z postihnutého miesta.  Vedenie nemocnice, personál fyziatricko-rehabilitačného oddelenia a naši pacienti zo širokého okolia srdečne ďakujú Nadácii COOP Jednota, že opakovane pomáha skvalitniť  zdravotnú starostlivosť v našom regióne,“ povedal Peter Glatz, riaditeľ NsP Prievidza.

„V Nadácii COOP Jednota sa na podporu slovenského zdravotníctva pozeráme komplexne. Snažíme sa pomáhať pri prevencii, liečbe úrazov a ochorení, ale v centre našej pozornosti je aj fyzioterapia, ktorá je v medicíne rovnako dôležitá. Správna rehabilitácia zlepšuje priebeh ochorení a urýchľuje návrat pacienta do rodinného a pracovného života,“ uviedol Ján Biliinský, predseda predstavenstva COOP Jednoty Slovensko počas odovzdávania symbolického šeku.

Na zakúpení jednotlivých zdravotníckych prístrojov sa Nadácia COOP Jednota podieľala prostredníctvom spotrebného družstva COOP Jednota Prievidza. „Pre obyvateľov regiónu hornej Nitry predstavuje Nemocnica s poliklinikou v Bojniciach kľúčové zdravotnícke zariadenie. Jej služby využívajú naši zákazníci, zamestnanci aj členovia. Preto prostriedky z Nadácie COOP Jednota určené na podporu zdravotníckych zariadení vždy smerujeme práve do tejto nemocnice. V minulosti to bol nákup polohovacích lôžok, sád na resuscitáciu či doplnenie vybavenia novorodeneckého oddelenia. Tento rok Nadácia COOP Jednota zakúpila na základe požiadavky vedenia nemocnice nový laserový prístroj určený na rehabilitáciu pacientov. Podľa informácie primárky rehabilitačného oddelenia by mal byť stroj v prevádzke už od septembra tohto roka a mal by priniesť úplne nový a účinný spôsob neinvazívnej liečby určitých druhov ochorení. Som veľmi rada, že tým napĺňame cieľ našich nadačných aktivít – prispieť k zlepšeniu života pacientom bojnickej nemocnice,“ priblížila Janka Madajová, predsedníčka predstavenstva COOP Jednoty Prievidza.

Podporou zdravotníctva sa Nadácia COOP Jednota snaží skvalitňovať liečebné procesy čo najširšiemu spektru pacientov prostredníctvom nákupu lekárskych prístrojov pre nemocnice a zdravotnícke zariadenia vo všetkých krajoch Slovenska. V roku 2021 prispela nadácia na zlepšenie starostlivosti o pacientov v deviatich slovenských nemocniciach sumou viac ako 71 000 eur.