29. 10. 2019 Plzeňský Prazdroj Slovensko

Plzeňský Prazdroj Slovensko: Jeseň pivovarníkov vo farbách dobrovoľníctva

Jeseň sa pre Plzeňský Prazdroj Slovensko niesla nielen v teplých farbách a v mene októberfestu, ale aj v znamení dobrovoľníctva. Spoločnosť sa počas októbra postupne zapojila do niekoľkých aktivít naprieč celým Slovenskom a dohromady tak pre dobrú vec zaktivizovala takmer 30 ľudí. Okrem toho, že zamestnanci pomohli priamo vo svojom okolí, užili si aj slnečné počasie a spoločnú zábavu.

Priamo z pivovaru Šariš prišla partia dobrovoľníkov vyčistiť od smetí a odpadkov lokalitu Bodaš v Kanaši, ktorá je len neďaleko výrobného závodu. Na mieste nechýbal ani riaditeľ pivovaru, Ján Čerkala, ktorý tiež neváhal priložiť ruku k dielu a na chvíľu vymenil svoje pivovarnícke povinnosti za iný kumšt. Vďaka spolupráci so samosprávou Veľký Šariš, Lesmi Mesta Veľký Šariš, s.r.o a Komunitnej nadácii Veľký Šariš potom všetci išli na náučnú prechádzku, kde sa dozvedeli viac o faune aj flóre tejto lokality.

V Topoľčanoch sa zas 4. októbra a presne na Svetový deň zvierat dobrovoľníci zapojili do pomoci pre OZ Topoľčianske packy, kde pomohli vyčistiť a upratať voliéry pre desať opustených psíkov, ktoré potom spoločne vyvenčili.

Brehy Dunaja pri Bratislave sú krajšie a čistejšie vďaka dobrovoľníkom z Bratislavskej centrály a ODC. Zarastené brehy Dunaja spoločne s Bratislavským regionálnym ochranárskym združením čistili mačetami, nožnicami a krovinorezmi, vyzbierali odpadky v okolí.

 

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.