24. 07. 2023 Všeobecná úverová banka

Pre lepšiu budúcnosť Zeme III

Tretie pokračovanie online kurzu, ktorý edukuje  zábavnou formou deti i dospelých o klimatickej zmene.

Pre lepšiu budúcnosť Zeme je digitálny edukačný projekt, v ktorom sa nielen deti, ale aj dospelí dozvedia tie najdôležitejšie informácie o klimatickej zmene, ochrane životného prostredia a veľa zaujímavostí o našej planéte. Novinkou tohto ročníka, je rozšírenie cieľovej skupiny na žiakov 6. – 9. ročníka základných škôl. Tento rok sa môžu zapájať aj stredné školy, keďže dôležitosť a aktuálnosť tejto tematiky je vysoká. Kurz je úplne zdarma. Generálnym partnerom tohto digitálneho edukačného projektu je VÚB banka.

Celý online kurz je venovaný ENERGII a ENERGETIKE. Hlavnou úlohou je sprístupniť túto tému žiakom aj učiteľom, aby sa vedeli v takejto problematike lepšie orientovať. Cieľom tretieho pokračovania je naučiť deti o hodnote energií, ako aj aby si ľudia začali energie viac vážiť, chápali širšie súvislosti ich používania, rovnako ako šetrenia a aby vedeli lepšie reagovať na krízu.

Projekt – Pre lepšiu budúcnosť Zeme III v sebe zahŕňa interaktívny e-learning, ktorý je spracovaný hravou formou a vypichuje tie najvýznamnejšie fakty o klimatickej zmene. Sú tu tiež zábavné hry, vedomostný kvíz a aktivity, ktoré môžu riešiť učitelia so žiakmi priamo na hodine a posunúť tak zážitok z vyučovania ešte ďalej. Obsah kurzu je bohatý, preto sa štúdium dá rozdeliť na niekoľko časti, ktoré pokryjú dve až tri vyučovacie hodiny.

E-learning a aktivity s ním spojené sú vytvorené tak, aby sa s nimi zabavila nielen skupina žiakov ale aj samotní jednotlivci. Na konci kurzu úspešných riešiteľov čaká súťaž.

Viacej sa o e-learningovom kurze dočítate sa na tejto stránke.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.