24. 11. 2020 Slovenské elektrárne

Prestížna cena Via Bona Slovakia pre Slovenské elektrárne

Špeciálne ocenenie „Zamestnávateľ ústretový k rodine, rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí“ vo finále Via Bona Slovakia za rok 2019.

Ocenenie Via Bona Slovakia udeľuje Nadácia Pontis za zodpovedné podnikanie. Tento rok bolo podaných 52 prihlášok. Špeciálna cena Via Bona Slovakia „Zamestnávateľ ústretový k rodine, rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí“ vyzdvihuje firmy, ktoré si uvedomujú, že najväčšie aktívum predstavujú kvalitní ľudia. Tí sú motorom inovácií a trvalého zlepšovania, práve preto uvedomelé firmy vytvárajú čo najlepšie podmienky na to, aby si takých zamestnancov a zamestnankyne udržali a motivovali ich.

Odborná porota, ktorej súčasťou boli aj zástupcovia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, univerzít a ďalších inštitúcií, ocenila, že práve takéto podmienky vytvárajú v Slovenských elektrárňach.

Flexibilná pracovná doba, ktorú oceňujú najmä pracujúce matky, päť dní dovolenky navyše, či 37,5-hodinový týždenný pracovný čas – to sú len niektoré zo vstupov, ktoré hodnotila odborná komisia. Mnohí zamestnanci aj uchádzači o zamestnanie v Slovenských elektrárňach pozitívne vnímajú poskytovanie príspevku na sporenie v treťom pilieri až do výšky 600 eur za rok, príspevok na stravovanie aj počas čerpania takzvaných paragrafov, odmeny pri pracovných výročiach, či mzdové zvýhodnenie za prácu na Deň energetiky (1. október).

Zaujímavým benefitom je program Prepoj nás, cez ktorý môžu zamestnanci za odmenu odporúčať svojich známych, ktorí by tiež chceli pracovať v elektrárňach. Najväčší výrobca elektriny na Slovensku tiež povzbuduje svojich ľudí k predstavovaniu inovácií a nových nápadov, pričom o profit z nich sa delí s autormi, ktorí svoje zlepšováky posielajú na vnútropodnikovú elektronickú Burzu nápadov.