09. 03. 2022 Generali Poisťovňa

Skupina Generali zatvorí svoje zastúpenie v Moskve a daruje 3 milióny EUR na podporu utečencov z Ukrajiny

Od začiatku vojny na Ukrajine Skupina Generali celú situáciu monitoruje a vyhodnocuje jej vplyv na aktivity a finančné trhy. V dôsledku toho sme prehodnotili našu pozíciu v Rusku a potvrdzujeme, že Generali:

  • zatvorí svoje zastúpenie v Moskve;
  • sa rozhodla odstúpiť zo svojich pozícií v predstavenstve ruskej poisťovne Ingosstrach, v ktorej vlastní menšinový investičný podiel 38,5 %. V dôsledku toho Generali nemá žiadny vplyv na jej činnosť;
  • Europ Assistance, ktorá v krajine pôsobí, tu ukončí svoje podnikanie.

Minoritná pozícia Generali na ruskom trhu v súvislosti s investíciami a poisťovníctvom je neustále vyhodnocovaná a je plne v súlade so všetkými platnými sankciami.

Skupina sa tiež rozhodla venovať 3 milióny eur na podporu utečeneckých programov, vrátane príspevku pre Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov, ktorý zastrešuje humanitárnu pomoc na Ukrajine.

V súčasnosti prebieha v krajinách, kde Generali pôsobí, aj globálna kampaň na získanie finančnej pomoci pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Do finančnej zbierky sa môžu zapojiť zamestnanci Generali na celom svete. Vyzbieranú sumu následne Generali znásobí a venuje ju organizácii Unicef na pomoc postihnutým rodinám.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.