17. 09. 2020 U. S. Steel Košice

Spoločnosť U.S. Steel Košice pokračuje v dobrovoľníctve pre Košice

V dňoch 18. – 19. septembra 2020 (piatok – sobota) sa pri rešpektovaní platných pandemických opatrení uskutoční už 14. ročník firemného dobrovoľníckeho podujatia Hutníci pre Košice 2020 – Dni dobrovoľníkov U. S. Steel Košice. Pomoc sa opäť dostane k desiatim organizáciám poskytujúcim zdravotné a sociálne služby, aktivity pre deti a mládež či starostlivosť o životné prostredie a zvieratá.

Podujatie každoročne začína Hutníckou kvapkou krvi v piatok ráno o 6.00 hod. v Hematologicko-transfúziologickom oddelení Nemocnice Košice – Šaca vo Vstupnom areáli U. S. Steel, kde sú pripravení postarať sa o osemdesiat bezplatných darcov.

V piatok i v sobotu môžu hutníci darovať trvanlivé potraviny, posteľnú bielizeň, kuchynské a hygienické potreby pre krízové centrum Arcidiecéznej charity v Košiciach, komunitné centrá ETP Slovensko, Reedukačné centrum Bankov a charitný dom Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach. Organizácie uvítajú aj funkčné domáce spotrebiče a pre vzdelávanie detí akékoľvek školské a športové potreby, tablety či iné PC príslušenstvo. So zbieraním týchto potrebných vecí každoročne pomáhajú hutníci na dôchodku. Zberné miesto bude v sídle ich občianskeho združenia Jeseň života na Triede SNP 24 a takisto v centre Arcidiecéznej charity na Masarykovej 19 (v areáli ZŠ a MŠ), a to v piatok od 12.00-18.00 hod. a v sobotu od 8.00-15.00 hod.

V sobotu počas brigád od 8.00 – 13.00 hod. budú dobrovoľníci pomáhať pri skrášľovaní Centra pre deti a rodiny na Hurbanovej č. 42, pri obnove Detskej historickej železnice v Čermeli aj pri údržbe veľkých areálov botanickej záhrady, zoologickej záhrady i útulku pre zvieratá pri Haniske.

„Pandémia COVID-19 zhoršila nielen situáciu v oceliarstve, ale donútila nás zrušiť viaceré naše firemné podujatia. Urobili sme však všetko pre to, aby pomoc pre partnerské organizácie v regióne mohla pokračovať,“ hovorí Ján Bača, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy. „Sme presvedčení, že práve v čase krízy či pandémie sa ukáže sila partnerstva a súdržnosti s tými, ktorí pomoc potrebujú.“

Od začiatku pandémie hutnícka spoločnosť pomohla najmä nemocniciam a sociálnym zariadeniam v Košiciach aj finančne, a to v celkovej výške 138 tisíc eur. Rovnako dôležitá je aj nezištná pomoc desiatok zamestnancov. Počas dvojdňového podujatia sa do dobrovoľnej pomoci plánuje zapojiť na rôznych miestach približne 350 ľudí.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.