07. 10. 2018

This is 21 – priprav sa na 21. storočie

Miroslav Potoč, GR Skanska SK a výkonný riaditeľ divízie Slovensko, bol jedným z 50 inšpiratívnych osobností zo sveta biznisu, ktorí sa 5.októbra 2018 vrátili na svoje materské stredné školy motivovať mladých, aby nezabíjali svoj potenciál, ale neustále na sebe pracovali.

Študentkám a študentom z Gymnázia Opatovská cesta 7 v Košiciach rozprával nielen o svojej profesionálnej ceste, ale i to, akú zručnosť považuje v biznise za najdôležitejšiu. Študenti dostali i rýchlokurz ako rozvíjať svoje kľúčové zručnosti, potrebné pre 21.storočie. Množstvo otázok v diskusii potvrdilo, že študenti mali a majú záujem dozvedieť sa veci z praktického biznisu a že je medzi nimi množstvo mladých ľudí, ktorí majú záujem rozvíjať svoj potenciál, vedomosti a zručnosti potrebné pre život v tomto storočí.

Projekt This is 21 organizovala Nadácia Pontis a Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku (SAPIE). Záštitu nad podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý sa tiež vrátil na svoju materskú strednú školu.