17. 06. 2019 O2 Slovakia

V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2 000 GB dát

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Kampaň odštartovala netradičným spôsobom, a to prichytením Sajfu Políciou SR počas livestreamu spoza volantu. Do kampane sa následne zapojilo približne 20 influencerov, ktorí vyjadrili svoj názor na túto tému a snažili sa využiť svoj vplyv na to, aby mladým ľuďom ukázali, že používanie telefónu za volantom je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd, a to aj tých smrteľných.

 

O2 v rámci kampane motivuje vodičov k zodpovednej jazde odmeňovaním v podobe dát. Tí si mohli stiahnuť bezplatnú aplikáciu O2 Extra výhody, do ktorej operátor integroval navigáciu Sygic vylepšenú o monitoring povolenej rýchlosti a dotykov displeja telefónu počas jazdy.

„Po dvoch mesiacoch od začiatku kampane si aplikáciu O2 Extra výhody s navigáciou vyskúšalo viac ako 4 000 šoférov, ktorí spoločne najazdili takmer 63 000 jázd a takmer 1 000 000 km. Sme veľmi radi, že sa nám ľudí darí motivovať k zodpovednému správaniu za volantom, čomu svedčí aj rastúca krivka využívania aplikácie. Priemerné skóre na jazdca sa pohybuje okolo 93, čo považujeme za veľmi dobrý výsledok,“ hodnotí Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia. O2 doteraz šoférov odmenilo až takmer 2 000 GB dát. „Počet priemerných dotykov displeja telefónu má klesajúcu tendenciu, a to z 0,7 dotykov za jazdu na začiatku kampane až na 0,3 dotykov v súčasnosti. Predpokladáme preto, že vodiči sa pri používaní aplikácie stávajú zodpovednejšími, čo bolo jedným z hlavných cieľov kampane,“ dodáva Molnár.

Kampaň Nebuď pirát dosiahla aj veľký ohlas v mediálnom a online svete. V každoročnom oceňovaní najlepších projektov zo sveta marketingu a reklamy Zlatý klinec získal projekt celkovo až 6 „klincov“.

„Na sociálnych sieťach sa nám podaril kumulatívny zásah viac ako 5 600 000 a získali sme viac ako 380 000 interakcií. Celkový organický kumulatívny mediálny zásah bol viac ako 12 000 000,“ hovorí Lucia Petrášová, šéfka marketingovej komunikácie O2 Slovakia.

Ako aplikácia funguje?

Aplikácia vyhodnocuje zodpovednosť vodiča a za každú jazdu dlhšiu ako 500 metrov zobrazí skóre od 0 do 100. Pokiaľ vodič bude jazdiť celý mesiac zodpovedne, so zapnutou navigáciou v aplikácii O2 Extra výhody, môže získať mesačne 1 GB dát. Jazdiť môže buď tak, že si navolí presnú trasu alebo použije takzvaný free ride mode, kde cieľovú destináciu nezadáva. Ak sa mu za mesiac podarí získať v priemere aspoň 80 bodov a počas aspoň 10 jázd odjazdí najmenej 150 kilometrov, získa 1 GB dát zadarmo.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.