15. 07. 2021 Generali Poisťovňa

Vďaka dobrovoľníkom z Generali budú mať deti zo znevýhodnených rodín krajšie leto

Od 28. mája do 13. júna 2021 prebiehala na Slovensku a v ďalších 22 krajinách sveta Globálna výzva. Cieľom tejto finančnej zbierky nadácie The Human Safety Net bolo vyzbierať financie na podporu projektov na pomoc zraniteľným komunitám, ktoré iniciatíva zastrešuje v jednotlivých krajinách. Na Slovensku sa vďaka dobrovoľníkom z Generali pre deti z projektu Učenie pre život podarilo vyzbierať viac ako 12 tisíc eur.

Do Globálnej výzvy sa na Slovensku zapojilo 283 dobrovoľníkov z radov zamestnancov, obchodníkov a partnerov poisťovne Generali, ktorí sa rozhodli plnením Globálnej výzvy vyzbierať čo najviac financií pre deti zo znevýhodnených rodín. Dobrovoľníci sa ako jednotlivci alebo v skupinách zapájali do rôznych športových výziev, ktoré si vopred stanovili. Motiváciou pre jej úspešné splnenie boli práve dobrovoľné príspevky od ich priateľov, známych a iných podporovateľov. Spoločne sa im v priebehu trvania výzvy podarilo pre deti zo znevýhodnených rodín vyzbierať celkovo 12 515 eur.

Jedným zo zapojených dobrovoľníkov bol aj generálny riaditeľ Juraj Jurčík, ktorý v priebehu 6 dní zabehol 237 kilometrov z Lozorna až do Papradna. „Na budúcnosti detí zo znevýhodnených rodín nám nesmierne záleží. V rámci projektu Učenie pre život, na ktorom spolupracujeme s Úniou materských centier už viac ako dva roky, sa snažíme dať deťom ten najlepší štart do života. Podporiť tento projekt zapojením sa do Globálnej výzvy 2021 tak bolo pre nás samozrejmosťou a dôkazom, že starostlivosť o znevýhodneného komunity nie je len postojom našej firmy, ale že chuť pomáhať majú aj naši zamestnanci, obchodníci a partneri, ktorí sa aktívne do výzvy zapájali,“ hovorí Juraj Jurčík, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Generali.

V rámci Globálnej výzvy 2021 vzniklo 20 rôznych športových výziev, ktoré si stanovili dobrovoľníci buď ako jednotlivci alebo skupiny. V priebehu 14 dní sa všetkým zapojeným podarilo spoločne najazdiť viac ako 4 250 kilometrov na bicykli, zabehnúť 1 050 kilometrov a odkráčať 1 600 000 krokov.

Všetky vyzbierané financie poputujú priamo na projekt Učenie pre život. Vďaka všetkým dobrovoľníkom a darcom sa tak podarí pre deti z tohto projektu zrealizovať denný tábor plný aktivít a zároveň rozšíriť vzdelávací program aj do ďalších miest, kde bude pomáhať ďalším deťom zo znevýhodnených rodín na ich ceste za svojím snom.