29. 04. 2022 Generali Poisťovňa

Veľkonočné trhy v Generali opäť pomáhali

Po dvojročnej pauze, ktorú zapríčinila pandémia ochorenia covid-19, sa Veľkonočné trhy opäť vrátili do priestorov Westend Square, kde sídli aj centrála poisťovne Generali. Počas dvoch dní sa foyer premenilo na malé trhovisko plné lahôdok domácej výroby a rôznych dekorácií, ktoré navodili zamestnancom tú pravú veľkonočnú náladu.

Súčasťou Veľkonočných trhov, ktoré Generali spoluorganizuje so spoločnosťou Siemens, sú už tradične viaceré občianske združenia, neziskové organizácie a chránené dielne. Kúpou malého občerstvenia či veľkonočných dekorácií bolo možné ich podporiť, ale aj dozvedieť sa viac o práci so zdravotne a telesne postihnutými ľuďmi. „V našej poisťovni si uvedomujeme, aká dôležitá je inklúzia, ale aj samotná podpora ľudí zo znevýhodnených komunít, preto ich pravidelne zapájame do našich aktivít aj takýmto spôsobom,“ hovorí Monika Majerčíková, manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Generali.

Neoddeliteľnou súčasťou Veľkonočných trhov je už tradične občianske združenie Inklúzia a Radnička. V ich stánku sa návštevníci mohli občerstviť chutnými koláčikmi a limonádou, ktoré pripravili a zároveň aj predávali zdravotne znevýhodnení ľudia. Spojiť príjemné s užitočným a podporiť kúpou rôznych úžitkových predmetov a dekorácií bolo možné aj ďalšie občianske združenia a chránené dielne, ktoré sa Veľkonočných trhov zúčastnili, ako je Topart, Margarétka, Pezinská dielnička a Náš palček.

Súčasťou Veľkonočných trhov bol aj stánok programu Učenie pre život, ktorý sa venuje vzdelávaniu detí zo znevýhodnených komunít a inklúzii ich rodín. V stánku sa v úlohe predajcov postupne striedali zamestnanci Generali, ktorí sú zároveň ambasádormi tohto programu. Tí v stánku nielen predávali, ale predávaný tovar dokonca sami vlastnoručne vyrobili. Deň pred konaním Veľkonočných trhov spoločne vyrobili včelobaly a veľkonočné ozdoby, ktoré si v stánku bolo možné zakúpiť a podporiť tak program Učenie pre život. Zakúpiť si bolo možné aj multifunkčné šatky so špeciálnou grafikou programu Učenie pre život, ktorá odzrkadľovala všetky aktivity vykonané počas jeho trojročného fungovania.

„Byť súčasťou Veľkonočných trhov bola veľmi príjemná skúsenosť a určite si ju rada zopakujem opäť v budúcnosti. Nielen preto, že sme prostredníctvom predaja našich vlastnoručne vyrobených drevených ozdôb a včelobalov pomohli vyzbierať peniaze na dobrú vec, ale aj preto, že sme mohli rozšíriť povedomie o našom programe a porozprávať o ňom ďalším ľuďom. Zakaždým, keď som okoloidúcim vysvetľovala ciele a zmysel nášho programu, cítila som sa veľmi hrdá, že môžem byť súčasťou takej úžasnej iniciatívy. Verím, že vďaka týmto trhom sa o nás dozvedelo viac ľudí a opäť sme tak prispeli k formovaniu lepšej budúcnosti,“ hodnotí účasť na Veľkonočných trhoch dobrovoľníčka a ambasádorka programu Učenie pre život Patrícia Pužarová z poisťovne Generali.

Ambasádorom sa celkovo na trhoch podarilo vyzbierať 321 eur, ktoré poputujú na financovanie programu Učenie pre život priamo vo vybraných materských centrách.