27. 05. 2019 YIT Slovakia

YIT poskytlo domov 60 000 včelám

Na streche firemnej garáže YIT bzučia včely

Nie je už ničím výnimočným, že si zamestnanci vo firmách zabezpečia zvieratko, či už kvôli lepšej atmosfére alebo ich záchrane. Preto sa aj vo YIT Slovakia rozhodli dať domov zvieratku, ktoré to naozaj potrebuje.

Medzi najväčšie a zároveň najťažšie otázky však patrilo – aké zvieratko?. Vychádzali z hodnôt firmy, vzťahu k životnému prostrediu a zodpovednosti voči spoločnosti. Jasnou voľbou sa stali včely. Patria k neodmysliteľnej súčasti prírody a ich stále menší počet je vážny celosvetový problém.

Po niekoľkých mesiacoch príprav a riešení od októbra 2018 poskytli nový domov 60 tisícom mestských včiel v dvoch úľoch na streche garážového domu centrály v Bratislave.  Na streche majú včely vhodné podmienky, keďže sa v okolí nachádza dostatok kvetov a zelene. Starať sa o ne budú včelári Petra Ježeková a Tomáš Blaškovič  z neziskovej organizácie Živica.

Uštipnutie nehrozí,  každá včela má skvelé navigačné schopnosti a dokáže trafiť do svojho úľa. Nezaujímajú ich tiež potraviny ľudí a na človeka bez dôvodu nezaútočia. Vyprovokuje ich najmä agresívne správanie v blízkosti úľov, či silná voňavka.