30. 09. 2022 dm drogerie markt

Zelená je farba budúcnosti

dm sa snaží myslieť nielen na spokojných zákazníkov, ale predovšetkým aj na životné prostredie - snaží sa redukovať emisie CO2 a konať udržateľne. Preto dm v spolupráci s VSE (Východoslovenská energetika a.s.) využíva elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov.

Spoločnosť dm odberom elektriny z obnoviteľných zdrojov každý rok spotrebúva elektrinu, ktorá vyprodukuje o 356,4 ton menej CO2 emisií. Tam, kde je to možné, zásobuje dm svoje predajne takouto „zelenou elektrickou energiou“. Momentálne ju využíva viac ako 90 dm predajní, ako aj centrálny sklad. Veríme, že počet dm predajní zásobovaných „zelenou energiou“ bude len narastať.

Obnoviteľné zdroje energie sú naša budúcnosť. Takzvaná zelená energia je získavaná z obnoviteľných prírodných zdrojov. Klimatické zmeny, rastúce ceny ropy a zemného plynu, ale najmä ich míňajúce sa zásoby nás prinútili začať využívať práve obnoviteľné zdroje energie (OZE). V ich čerpaní možno hypoteticky pokračovať ďalšie miliardy rokov.

Čistá energia z OZE pochádza z prírodných zdrojov Zeme: slnečné žiarenie, vietor, voda, biomasa a geotermálne teplo. Ako zdroj energie má dve veľké výhody:

  • pri správnom používaní sa nikdy nevyčerpá ako napr. uhlie či urán
  • nezaťažuje planétu splodinami