McDonald’s Slovakia

Kontaktná osoba:

Lucia Poláčeková PR manažérka

472 000€

investície do komunity

3000

zamestnancov

Člen BLF

2021 2024

Podiel žien vo vedení spoločnosti

40%

Podiel firemných dobrovoľníkov

10%

Etický kódex

prejsť na dokument

O spoločnosti McDonald´s Slovakia

Spoločnosť McDonald’s pôsobí na slovenskom trhu od roku 1995. Prvá reštaurácia bola otvorená v Banskej Bystrici. V novembri roku 2003 vznikla na Slovensku nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities (RMHC), ktorá sa zameriava na rekonštrukcie a renovácie detských nemocníc, v ktorých by mohli byť počas hospitalizácie detí nablízku aj rodičia. Poslaním je vytváranie priestorových možností pre pocit blízkosti. Tento rok oslávi RMHC svoje 20. výročie.

Na Slovensku McDonald’s prevádzkuje 40 reštaurácií (údaj: marec 2023).

Od roku 1999 organizuje každoročne najväčší školský futbalový turnaj pre žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl McDonald´s Cup, do ktorého sa doposiaľ zapojilo viac ako 200-tisíc detí z celého Slovenska. Do aktuálneho 24. ročníka sa zapojilo viac ako 1 000 základných škôl, čo je doposiaľ najväčší počet.

Súčasťou väčšiny reštaurácií je obľúbená kaviarenská časť McCafé, ktorá sa predstavila v roku 2009 a v roku 2019 sa stala najobľúbenejšou značkou v kategórií kaviarní. Za roky 2018, 2019 a 2020 sa spoločnosť umiestnila v ankete Najzamestnávateľ v kategórií Gastro, cestovný ruch a hotelierstvo na víťazných miestach.

Reštaurácie McDonald’s spĺňajú od roku 2019 všetky štandardy modernej reštaurácie, nazývaných aj ako reštaurácie novej generácie. Tie sú koncipované s ohľadom na trvalú udržateľnosť, pretože okrem moderných technológií sú ich štandardom napríklad „low-oil -volume“ fritézy s až 40 % úsporou oleja (ten následne putuje na ďalšie druhotné spracovanie bionafty), rekuperačné jednotky, grily na mäso s nižšou spotrebou energie či ekologickejšie mraziarenské chladiče. Prevádzka je taktiež vybavená špeciálnou miestnosťou na triedenie odpadu po zákazníkoch, kde zaškolenému zamestnancovi prejde rukami každý jeden použitý obal. V budúcnosti plánujú licenční partneri s podporou spoločnosti McDonald’s aj využívanie fotovoltiky.

Hlavné témy CSR/ESG

✓ Ľudia

✓ Udržateľnosť

✓ Diverzita

✓ Kvalita

Ocenenia

Najzamestnávateľ 2022

Gastro a cestovný ruch

Najzamestnávateľ 2021

Gastro a cestovný ruch

Najzamestnávateľ 2020

Gastro a cestovný ruch

Najzamestnávateľ 2019

Gastro a cestovný ruch

Ciele udržateľného rozvoja

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.