20. 01. 2021 McDonald’s Slovakia

Kúpou Happy Mealu podporujú zákazníci McDonald’s aktivity neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities

Keď je dieťa choré, celá rodina potrebuje podporu a povzbudenie. O to náročnejšie je to v časoch, keď sa rodina musí vyrovnávať aj s rôznymi následkami súčasnej pandémie. Deti hospitalizované v slovenských nemocniciach a aktivity neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities, n.o., môžu zákazníci McDonalds reštaurácií jednoducho podporiť už aj kúpou Happy Meal. Päť centov zo sumy každého menu putuje na účel podpory.  V pláne má nezisková organizácia budovať tzv. Rodinné izby.

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities (ďalej RMHC) už od roku 2003  zlepšuje podmienky hospitalizácie chorých detí a ich rodín prostredníctvom rekonštrukcií nemocničných izieb, spoločných priestorov a oddychových zón detských oddelení, i zabezpečením najmodernejších zdravotníckych prístrojov. Od svojho vzniku investovala v 11 slovenských detských nemocniciach približne 660 000 eur.

Rok 2020 bol pre spoločnosť McDonald’s veľkou výzvou. Ako zakladateľ a hlavný partner slovenskej RMHC, n.o. hľadala nové spôsoby, ako aj napriek nepriaznivej situácií neziskovú organizáciu pravidelne podporovať. „Na základe hygienických opatrení sme  museli zrušiť tradičné charitatívne akcie v našich reštauráciách. Rozhodli sme sa preto venovať z každého predaného menu Happy Meal na podporu organizácie 5 centov. Vďaka konceptu reštaurácií novej generácie mohli zákazníci od leta prispievať na aktivity neziskovej organizácie RMHC aj prostredníctvom zaokrúhľovania sumy za objednávku pri platbe na samoobslužných kioskoch. Sme radi, že začiatkom októbra sa nám ešte podarilo neštandardne zrealizovať McHappy Day, kedy sme polovicu tržieb z predaja hranoliek venovali na podporu organizácie. Týmto by sme sa radi poďakovali našim zákazníkom za ich neutíchajúcu podporu aj v neľahkých časoch,  hovorí Lucia Poláčeková, PR supervisor spoločnosti McDonald’s Slovakia.

Aj napriek sťaženým podmienkam sa neziskovej organizácií RMHC podarilo v roku 2020 dokončiť rekonštrukciu posledného, siedmeho oddelenia urológie v Národnom ústave detských chorôb na bratislavských Kramároch. Boli zrekonštruované priestory herní, tried, jedální a spoločenských miestností. RMHC sa tak snaží čo najviac spríjemniť detským pacientom a ich rodinám náročné chvíle liečby a uľahčiť deťom proces uzdravovania.

Nezisková organizácia RMHC poskytla Národnému ústavu detských chorôb aj nový terapeutický ventilačný systém Vapotherm Precision Flow Plus. Vďaka nemu môžu malí pacienti lepšie zvládať respiračné ťažkosti. Pri niektorých diagnózach je to tiež veľmi účinná liečba, ktorá pacientom pomôže v prechodnom období, kým sa stabilizuje ich zdravotný stav. Zároveň je to účinný spôsob aj u pacientov pri odvykaní od umelej pľúcnej ventilácie.

Počas vianočného obdobia sa spoločnosť McDonald’s spojila s hudobníkom Mirom Jarošom, aby sa RMHC, n.o., stala súčasťou špeciálneho vianočného online koncertu, ktorý priamo do domácností priniesol jedinečnú atmosféru. Rodičia mali zároveň možnosť jednoduchým kliknutím darovať symbolickú sumu RMHC cez webstránku neziskovej organizácie. Online zbierku možno podporiť aj naďalej  na https://www.rmhc.sk/darujte-teraz/.

Som rada, že aj počas tohto náročného roka sa nám vďaka našim darcom podarilo zrealizovať niekoľko podporných projektov, ktorými sme nielen spríjemnili pobyt rodinám hospitalizovaných detí v slovenských nemocniciach, ale tiež predstavili dlhodobé aktivity neziskovej organizácie.  Víziou RMHC je svet, v ktorom majú všetky deti prístup k modernej a kvalitnej zdravotnej starostlivosti a podpora aktívneho zapojenia rodiny do starostlivosti o deti počas ich liečby. Preto plánujeme výstavbu tzv. Rodinných izieb Ronalda McDonalda, ktoré budú celkom novým konceptom rodinnej starostlivosti o hospitalizované deti v detských nemocniciach na Slovensku,“ dodáva Hana Mlkvá, riaditeľka slovenskej neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities.

Nový program s názvom „Rodinná izba Ronalda McDonalda“ chce RMHC začať uskutočňovať v najbližších rokoch postupne vo viacerých slovenských nemocniciach. Program Rodinná izba je špeciálny priestor, ktorý slúži rodinám priamo v nemocnici, len kúsok od nemocničného lôžka ich dieťaťa. Tu si môžu členovia rodiny doplniť energiu, dať si drobné občerstvenie, osprchovať sa alebo si odpočinúť, aby mohli byť silní pre svoje deti.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.