22. 04. 2021 VOLKSWAGEN SLOVAKIA

Climate Day v koncerne Volkswagen

Dnes pri príležitosti Dňa Zeme je to prvýkrát, čo sa všetci zamestnanci koncernu Volkswagen po celom svete budú jednu hodinu zaoberať ochranou klímy.

Koncern Volkswagen zahájil svoj masívny a razantný program dekarbonizácie. Jeho cieľom je znížiť emisie CO2 do roku 2025 o 30 % v porovnaní s rokom 2015 a do roku 2050 sa stať CO2 uhlíkovo neutrálnou spoločnosťou. K tomu, aby sme globálne otepľovanie udržali na takej úrovni, že naša planéta zostane naďalej obývateľná a bude stáť za to na nej žiť, musí každý z nás prispieť svojím dielom. So 670 000 zamestnancami má koncern Volkswagen veľký potenciál aktívne presadzovať ochranu klímy – vnútri spoločnosti aj za bránami závodu.

Odštartujme našu zmenu pre ochranu klímy: Každý za seba, a predsa spolu!

Cieľom hodiny venovanej #PROJECT1HOUR je viac pochopiť klimatickú krízu a nutnosť konať hneď teraz. Tento projekt je pre spoločnosť Volkswagen mimoriadne dôležitý, a preto podporuje účasť každého zamestnanca.

Do projektu sa zamestnanci môžu zapojiť od 22. apríla 2021. Projekt je plný zaujímavých obsahov, od videa z koncernu, cez vedomostné okienko o klíme, až po výpočet vlastnej uhlíkovej stopy. Na záver sa môže každý osobne vyjadriť k téme ochrany klímy a následne budú pokračovať diskusie v rámci jednotlivých tímov.