16. 04. 2024 COOP Jednota Slovensko

COOP Jednota podporuje zbierku Deň narcisov

Domáca maloobchodná sieť COOP Jednota dlhoročne podporuje jedinečnú charitatívnu zbierku Deň narcisov. Tento rok sa koná už 28. ročník zbierky. Podporiť ju môžeme spoločne v uliciach našich miest a obcí 18.04.2024. Dobrovoľníkov môžu stretnúť aj zákazníci našich predajní vo všetkých regiónoch Slovenska.

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov a to aj vďaka známej zbierke Deň narcisov. Jej 28. ročník sa bude v uliciach našich miest a obcí konať 18. apríla. Pripnutím žltého kvetu na znak solidarity s ľuďmi s rakovinou si môže každý predstaviť konkrétneho pacienta. Na Slovensku ich ročne pribúda 40 000. Prispieť na podporu psycho-sociálnych projektov Ligy proti rakovine môže každý. Okrem tradičného vloženia hotovosti do pokladničky 18. apríla, budú k dispozícii aj iné formy prispenia a to v období od 14.4. do 21.4.2024.

Deň narcisov spája aj konkurenciu

Zbierka, napĺňajúca rozmer ľudskosti a solidarity, stiera počas svojho konania i princípy konkurencie. V rámci spoločenskej zodpovednosti sa obchodné spoločnosti spájajú pre dobrú vec. K partnerom zbierky sa dlhodobo pripája aj domáca maloobchodná sieť COOP Jednota. „O tom, že zdravie je najväčšou ľudskou devízou niet pochýb. Spolu s našimi zákazníkmi dokážeme pomáhať a byť empatickí aj pri tejto dôležitej zbierke. Dobrovoľníci sa budú 18.04. pohybovať v okolí predajní COOP Jednoty, vo všetkých regiónoch, čím vyjadrujeme spolupatričnosť a podporu spolu s našimi zákazníkmi,“ zdôrazňuje Ján Bilinský, predseda predstavenstva, COOP Jednota Slovensko. Pomoc a humánny prístup boli základom spotrebného družstevníctva už pri jeho zrode a tieto hodnoty sa v systéme COOP Jednota napĺňajú dodnes.

28. ročník Dňa narcisov

V rámci tohtoročnej zbierky je pripravených viac ako 900 000 narcisov určených na pripnutie ako prejav solidarity s onkologickými pacientmi, 800 spoluorganizátorov zastrešujúcich 12 000 dobrovoľníkov po celom Slovensku, 4 200 pokladničiek, 65 platobných terminálov a 4 totemy. Pre Deň narcisov 2024 sú platné identifikačné znaky dobrovoľníka ako žlté tričko s logom Ligy proti rakovine s textom „JA SOM“ a číslom dobrovoľníka, identifikátor dobrovoľníka: jedinečné číslo dobrovoľníka vytlačené na žltom podklade, umiestnené v strednej časti narcisu v logu LPR priamo na tričku či narcis ako každoročný symbol zbierky venovaný za dobrovoľný príspevok. Narcis bude charakteristickej žltej farby so zeleným štítkom „Ďakujeme – Liga proti rakovine“. Papierová pokladnička bielej farby s oranžovo – modrou potlačou a textom Deň narcisov, 18. 4. 2024, číslom registrácie zbierky, vydanej Ministerstvom vnútra

SR je jasným identifikačným znakom zbierky. Každá pokladnička bude zabezpečená 4 ochrannými nálepkami bielej farby s modrým nápisom Deň narcisov. Na každej pokladničke sa nachádza logo Ligy proti rakovine, číslo pokladničky, QR kód a číslo SMS 848.

Viac informácií o zbierke nájdete na www.dennarcisov.sk

 

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.