25. 05. 2019 U. S. Steel Košice

Do práce na bicykli

Prekonať lenivosť, nechať auto doma a ísť do práce na bicykli. Aj tak môžu zamestnanci U. S. Steel Košice prispieť k ochrane životného prostredia. Hoci sú podmienky kvôli rýchlostnej ceste R2 sťažené, existujú ďalšie trasy, po ktorých sa dá do práce na bicykli dostať. Potvrdili to aj dvadsiati členovia piatich cyklistických tímov z USSK, ktoré sa do národnej kampane na podporu nemotorovej dopravy v máji zapojili.

Henrik Hric, Peter Živčák, Michal Tomčo a Marcel Kotulič z tímu BiSiCy najazdili úctyhodných 3 270 km a zvíťazili v celom Košickom kraji. „Ako sa dá vyhrať takáto súťaž v Košiciach? Odpoveď je jednoduchá. Dodržuj dopravné predpisy,“ hovorí Henrik Hric, líder víťazného tímu. „Keď som chcel ísť do práce po ceste, kde je preprava na bicykli povolená, bolo to aj cez 50 km. To sa potom ľahko vyhráva! A tento rok nám ešte prialo aj počasie; každý deň moknúť sa nechcelo ani najväčším konkurentom. Stačí mať v tíme takýchto nadšencov viac a obsadíte 8. miesto spomedzi 3 779 tímov,“ dodáva Henrik.

Cieľom národnej kampane je upriamiť pozornosť samospráv i zamestnávateľov k zlepšovaniu podmienok pre cyklistickú dopravu a motivovať aj samotných zamestnancov využívať takýto ekologický dopravný prostriedok. Výsledkom je len v tomto roku o 332 750 kg menej vypustených emisií CO2, k čomu prispelo spolu 12 687 cyklistov, zapojených do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli 2019.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.