11. 07. 2022 Generali Poisťovňa

Dobrovoľníci z Generali opäť pomáhali v rámci akcie Naše mesto

Aj tento rok ukázali zamestnanci poisťovne Generali, že majú srdcia na správnom mieste a pomoc druhým im nie je cudzia.

Zamestnanci poisťovne Generali sa už tradične s obľubou zapájajú každý rok do aktivity Naše mesto, v rámci ktorej pomáhajú zveľaďovať priestory a areál rôznych neziskových organizácií či združení zapojených do tejto aktivity. Tento rok bolo vyše 40 dobrovoľníkov pomáhať v Domove sociálnych služieb ROSA, ktorý sa venuje deťom a dospelým s mentálnym a zdravotným postihnutím.

Tento deň v roku, keď my v Generali máme srdce na správnom mieste, mám veľmi rada. Tradične chodíme do zariadenia sociálnych služieb ROSA, ktoré je hneď vedľa našej budovy. Majú tam nádherný areál, ktorý slúži jeho užívateľom ako zelená oáza poskytujúca pokoj a pohodu. A my im ho pomáhame upratať, obnoviť a skrášliť,“  hovorí členka predstavenstva Generali Andrea Leskovská, ktorá sa aktivity Naše mesto každoročne zúčastňuje.

Viacerí dobrovoľníci chodia na akciu Naše mesto opakovane. Strávia príjemný deň s kolegami a zároveň pomôžu tam, kde je to potrebné. „Tejto akcie som sa zúčastnila už druhýkrát a opäť to bol veľmi príjemný čas strávený s kolegami. O trochu viac sme sa spoznali a zároveň zmenili našu prácu za počítačom za manuálnu prácu, pri ktorej som ja osobne aj zrelaxovala. Natierali sme zábradlie, sadili kvety a užili sme si pekný slnečný deň v dobrej atmosfére,“ spomína jedna z dobrovoľníkov Kristína Juráková z Generali.

Dobrovoľníci spoločnými silami upravili areál a okolie domova sociálnych služieb. Pokosili záhradu, vyhrabali suché konáre a lístie, vystríhali dreviny, vytrhali burinu a namaľovali oplotenie. Zverenci DSS Rosa tak majú vďaka ich celodennému úsiliu krajšie prostredie, kde môžu tráviť slnečné letné dni.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.