14. 06. 2022 Slovak Telekom

ENTER Olympiáda v programovaní pozná výhercov

V Zážitkovom centre vedy Aurélium Slovak Telekom ocenil tie najlepšie tímy študentov základných, stredných škôl a gymnázií, ktorí sa so svojimi projektmi prihlásili do pilotného ročníku ENTER Olympiády v programovaní. A nebolo ich málo!

Do ENTER Olympiády sa prihlásili tímy z až 43 škôl z celého Slovenska. Víťazné tímy, ktoré vybrala odborná porota zo semifinálovej desiatky, priniesli širokú škálu projektov: Od funkčného modelu Pinballovej konzoly, cez elektronického asistenta pre imobilných pacientov, po signalizáciu pre asistentov detí na špeciálnych školách.

Do olympiády sa zapojil aj 3-členný tím zo Základnej školy v Jakubove. Len 14-roční študenti Adrián, Tomáš a Marek predstavili projekt, ktorý pomáha asistentom znevýhodnených študentov. Porota mu udelila prvé miesto spomedzi všetkých základných škôl. Prvé miesto medzi strednými školami a gymnáziami vyhral tím Oravskí junáci z Gymnázia Martina Hattalu v Trstenej s projektom Smart svetla na bicykel, ktoré pri páde z bicykla zaznamená súradnice a odošle správu spolu s polohou blízkemu.

Kompletné výsledky:

Stredné školy a gymnáziá
3. miesto: Incubáci – Incubio starostlivosť o rastliny
2. miesto: Bit games – Bit arcade
1. miesto: Oravskí junáci – Smart svetlo na bicykel

Základné školy
3. miesto: Pinball – hra Pinball
2. miesto: STEMFI – osobný asistent pacienta
1. miesto: Jakubovskí roboti – MICRO:BITY ako asistenti asistentov na špeciálnej škole

Celý stream z vyhlasovania výsledkov si môžete pozriet TU -> https://youtu.be/qsjmlsBhGXY

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.