07. 05. 2024 Generali Poisťovňa

Generali podporuje ambiciózne ženy smerom nahor

Inšpirácia, kreativita, inovácia či vzájomné spájanie žien s rôznymi príbehmi z pracovných smerov. Aj takto vyzeral absolútne prvý ročník Forbes Women’s Summit 2024, a práve poisťovňa Generali sa pri tejto príležitosti mohla pýšiť titulom hrdého partnera. Marcová konferencia priniesla nabitý program s množstvom úspešných žien a príležitostí získať neoceniteľné skúsenosti, ktoré posúvajú pracovnú sféru o ďalší pomyselný stupienok vyššie.

Forbes Women’s Summit 2024 bol silnou inšpiráciou pre ženy z rôznych odvetví a krajín. Diskutovalo sa o rovnosti príležitostí, úspechoch žien v podnikaní, technológiách a umení, ale aj o potrebe odstrániť stereotypy obmedzujúce ženský potenciál. Podujatie prezentovalo inovatívne projekty žien a ich významný vplyv vo svete.

Kvalitu Forbes Women’s Summitu dodala však aj prítomnosť významných rečníčok a osobností, ktoré svojimi príbehmi a skúsenosťami inšpirovali účastníčky k hľadaniu vlastného hlasu a cesty k úspechu. Jednou z nich bola aj členka predstavenstva a riaditeľka transformácie, marketingu a zákazníckeho rozvoja poisťovne Generali pre Českú a Slovenskú republiku, Katarína Bobotová. V rámci panelovej diskusie s názvom „Biznis stars“ zdieľala po boku ďalších inšpiratívnych dám svoje skúsenosti a výzvy, ktorým čelila vo vysokej manažérskej funkcii. „Usporiadať prvý Forbes Women’s Summit na Slovensku bol skvelý nápad. Vystúpiť v panelovej diskusii pod lichotivým názvom “Biznis Stars” a zdieľať svoj pohlaď na úspech žien vo vrcholovom manažmente, ma nesmierne potešilo. Okrem toho, že som sa v debate snažila zanechať niečo podnetné, tak som si z akcie odniesla aj ja niekoľko zaujímavostí a paralel s mojím životom.“

Okrem oficiálnej časti programu mali účastníčky možnosť stretnúť sa a vytvoriť nové kontakty cez rôzne networkingové akcie a neformálne diskusie. Stretnutia boli príležitosťou nielen na zdieľanie skúseností a nápadov, ale aj na posilnenie vzájomnej podpory a solidarity medzi ženami.

Ženy v Generali? My hovoríme áno!

Byť hlavným partnerom tohto inšpiratívneho podujatia nebolo pre Generali náhodou. Poisťovňa sa dlhodobo venuje podpore žien v ich kariérnom raste na pracovisku Verí, že ich zapojenie je nevyhnutné pre prosperitu a inováciu spoločnosti. Snaží sa preto vytvárať nové príležitosti pre ich rozvoj prostredníctvom rôznych workshopov a školení. Ženy podporuje v aktívnej účasti na konferenciách, pomáha im prostredníctvom špeciálnych projektov, ktoré zlepšujú inklúziu mamičiek. Vrátane tých, ktoré sa vrátili z materskej dovolenky.

V rámci aktivít Generali bola zavedená iniciatíva s názvom „Ženy v Generali“, ktorá ženám poskytuje podporu a nástroje na postup do manažérskych a strategických pozícií. Tento program je zameraný na budovanie ich schopností a sebadôvery, aby mohli dosiahnuť svoj plný potenciál v rámci spoločnosti. Snahou poisťovne je vytvárať vyvážené a kvalitné pracovné prostredie, kde sa každý zamestnanec cíti ocenený a podporovaný vo svojom rozvoji.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.