13. 06. 2021 Deloitte Slovakia

Impact Every Day 2021 v Deloitte

Deň dobrovoľníctva

V júni 2021 sa už tradične konal deň dobrovoľníctva, ktorý každoročne organizuje Deloitte. Keďže situácia súvisiaca s pandémiou COVID-19 ani tento rok neumožnila zamestnancom Deloitte na Slovensku pomáhať vo väčších organizovaných skupinách, Impact Day 2021 sa opäť riadil heslom „Tisíc maličkostí, na ktorých záleží“. V rámci individuálnych aktivít sa doň v piatok 11. 6. 2021 zapojilo spolu 129 zamestnancov, ktorí sa rozhodli svojím dobrovoľníctvom pozitívne ovplyvniť svoje okolie.

Revitalizácia bylinkového záhona pre nevidiacich

Skupina dobrovoľníkov sa pustila aj do revitalizácie bylinkového záhona, ktorý slúži nevidiacim a zrakovo postihnutým deťom z bratislavskej základnej školy, aby mohli čuchom a hmatom identifikovať rôzne rastlinky. Dňa 11. 6. 2021 spustnutý záhon po roku pandémie znova ožil a po vypletí buriny, vysadení nových byliniek, obnovení skalky a oprave tabuliek s nápismi v Braillovom písme sa ukázal v plnej kráse.

Záhon s bylinkami pred Základnou školou internátnou pre žiakov so zrakovým postihnutím v Bratislave je súčasťou projektu Darujem ti tulipán, ktorý sa venuje integračným tvorivým aktivitám pre slabozraké a nevidiace deti. Jeho organizátorom je od roku 2007 Asociácia Divadelná Nitra.

Zbierka šatstva pre ľudí v núdzi

V júni 2021 mali zamestnanci Deloitte na Slovensku možnosť zapojiť sa aj do organizovanej zbierky šatstva, v rámci ktorej sa vyzbieralo obrovské množstvo oblečenia, ako aj bytového textilu. Vďaka tejto iniciatíve pomohol Deloitte zvýšiť štandard obdarovaných v Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu FORTUNÁČIK v Bratislave a tiež žiakom zo Základnej školy Ľ. Podjavorinskej na Luníku IX v Košiciach.