20. 03. 2020 VOLKSWAGEN SLOVAKIA

Nadácia Volkswagen Slovakia podporí chránené dielne, ktoré šijú ochranné rúška

Chránené dielne alebo organizácie pomáhajúce znevýhodneným môžu vyplniť jednoduchú žiadosť s popisom, čo by potrebovali. Požiadať môžu napríklad o financie na materiál a šijacie pomôcky, ale aj na nájom, zapojenie ľudí do výroby a distribúcie. Výber a následná finančná podpora bude prebiehať každý týždeň na pravidelnej báze.

Darovanie rúšok, ktoré dielne vyrobia aj s podporou Nadácie Volkswagen Slovakia, by malo byť určené v prvom rade pre znevýhodnených, dôchodcov, zdravotnícky personál a pre lokálnu komunitu.

Cieľom projektu je podporiť chránenú dielňu(či organizácie) a znevýhodnených na oboch stranách – dopytu aj ponuky – a prispieť k zlepšeniu zdravia na Slovensku. „Veríme, že aj takto pomôžeme chráneným dielňam preklenúť náročnú situáciu a zároveň ich podporíme v ich pomoci seniorom, zdravotníckemu personálu a iným ohrozeným skupinám. Jednej dielni prispejeme sumou do výšky 5.000 eur na čokoľvek, čo budú potrebovať,” hovorí Alexandra Pappová, projektová manažérka z Nadácie Volkswagen Slovakia. Dopĺňa, že vzhľadom k meniacej sa situácii je cieľom prispôsobiť podporu aktuálnym potrebám.

Nadácia Volkswagen Slovakia vyzýva na svojom Facebooku, aby ľudia príspevok zdieľali, alebo priamo v komentároch označovali chránené dielne, ktorým by takáto pomoc mohla prísť vhod. “Chcem všetkých poprosiť o šírenie tejto výzvy, aby sme mohli pomôcť čo najviac. Sme v tom všetci spoločne a verím, že to spoločným silami zvládneme. Všetci, ktorí sú v teréne v prvej línii, či najviac ohrození, ako aj tí, ktorí sa snažia akokoľvek pomôcť, majú náš veľký obdiv a vďaku,“ dopĺňa Alexandra Pappová.

Viac informácií TU: https://www.nadacia-volkswagen.sk/oblasti-podpory/ruska-pomoci/

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.