18. 12. 2018 Swiss Re Management AG NAY

NAY a Swiss Re sú novými členmi Business Leaders Forum

Združenie firiem, ktoré sa hlásia k zodpovednému podnikaniu, sa 13. decembra rozrástlo o dve ďalšie spoločnosti. Vďaka tomu je dnes v Business Leaders Forum už 45 členov.

Združenie firiem, ktoré sa hlásia k zodpovednému podnikaniu, sa 13. decembra rozrástlo o dve ďalšie spoločnosti. Vďaka tomu je dnes v Business Leaders Forum už 45 členov.

Na pozvanie spoločnosti YIT Slovakia si členovia BLF mali možnosť pozrieť aj prebiehajúcu rekonštrukciu budovy Pradiarne (areál starej Cvernovky), ktorej história sa datuje až do roku 1900.

 Slovenský podnikateľský úspech

Spoločnosť NAY je najväčším špecializovaným maloobchodným predajcom elektroniky v Slovenskej republike s trhovým podielom približne 25 %. Na trhu pôsobí od začiatku 90-tych rokov minulého storočia. Založili ju Peter Zálešák a Ján Tomáš, ktorí sa ako majitelia dodnes osobne angažujú v spoločnosti a sami idú príkladom v troch hodnotách. Byť fér, fungovať jednoducho a mať vášeň pre techniku.

NAY je pro-zákazníckou firmou a každoročne prináša pre zákazníkov inovatívne novinky v oblasti predaja tovaru a služieb, ako sú reklamácie bez bločku, okamžité výmeny tovarov, či smart riešenia pre zákazníkov so zdravotným znevýhodnením. Je zakladajúcim členom združenia SEWA, s ktorým realizuje kampaň Čistíme Slovensko a zbiera od slovenských domácností nepotrebné eletrospotrebiče.

Každoročne sa tiež snažíme inovovať naše obchodné domy, kde sa zameriavame aj na znižovanie energií a separáciu odpadu. Pravidelnou obnovou vozového parku a nákupom vozidiel s najnovšími emisnými normami prispievame k znižovaniu emisií,“ uviedol na stretnutí Andrej Višacký, manažér ľudských zdrojov NAY.

Pracuj podľa seba

Swiss Re je globálnou zaisťovacou spoločnosťou, ktorá má viac ako 150 rokov, pôsobí v 26 krajinách a má takmer 12 500 zamestnancov. Na Slovensku má firma druhé najpočetnejšie zastúpenie a približne 1 500 zamestnancov.

Swiss Re kladie dôraz na flexibilitu pri práci. Vo všetkých svojich pobočkách zaviedli koncept „Own the Way You Work“, čo v praxi znamená zrušenie fixného pracovného času pri všetkých pozíciách, kde je to možné, ako aj zrušenie fixných pracovných miest.

Mnohé firmy ponúkajú flexibilitu ako benefit, ako niečo navyše, ale my to tak nevnímame. Flexibilita v práci je niečo, čo stimuluje zodpovednosť aj kreativitu ľudí, a vďaka tomu aj ich výkon. V dnešnej dobe by preto mala byť prirodzenou súčasťou fungovania firmy,“ povedal Michal Kovács, viceprezident pre komunikáciu Swiss Re.

Vo firme, ktorá dbá na diverzitu a inklúziu, sú ženy na 44 % manažérskych pozícií. K zodpovednému podnikaniu sa spoločnosť hlási nie len pristúpením k UN Global Compact, zodpovedným a udržateľným investičným portfóliom, ale aj početnými lokálnymi dobrovoľníckymi aktivitami a benefitmi, ktoré ponúka svojim ľuďom. Jedným z nich je aj benefit COyou2, v rámci ktorého môže každý zamestnanec využiť finančný príspevok až do výšky 3 800 EUR na nákup ekologických zariadení a elektrospotrebičov.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.