29. 01. 2021 Slovenské elektrárne

Slovenské elektrárne sú Najzamestnávateľom roka 2020

Najväčší výrobca elektriny na Slovensku v prestížnej ankete Najatraktívnejší zamestnávateľ 2020 obsadil najvyššiu priečku.

Súťaž Najzamestnávateľ roka organizuje každoročne pracovný portál Profesia.sk. Anketa naberá na popularite a prestíži, o čom svedčia čísla. Kým o víťazoch predchádzajúceho ročníka rozhodlo „len“ okolo 36-tisíc hlasov, tentokrát to bolo až 78 362 respondentov.

Celkovo bolo nominovaných do súťaže 237 spoločností v desiatich kategóriách. Do najužšieho výberu sa dostalo 10 firiem z každej kategórie.

Najlepší v kategórii Výroba a priemysel

V kategórii Výroba a priemysel, ktorú ovládli Slovenské elektrárne, hlasujúci najviac oceňovali dobré meno spoločnosti a pracovnú istotu. Mená firiem na troch najvyšších priečkach kategórie sa nezmenili, čo sa však premiešalo, bolo poradie. Kým vlani museli Slovenské elektrárne z tretieho miesta gratulovať k víťazstvu Slovnaftu a predbehla ich aj Východoslovenská energetika, za rok 2020 všetkých konkurentov preskočili.

Cenu pre víťaza aspoň symbolicky – cez video – prebral za Slovenské elektrárne riaditeľ úseku ľudských zdrojov a organizácie riadenia Miroslav Šarišský. Ten nezabudol poďakovať zamestnancom Ľudských zdrojov, komunikácie, manažmentu, ale aj portálu Profesia za organizáciu podujatia: „Hlasujúci ocenili zaujímavú pracovnú náplň, dobré meno spoločnosti a pracovnú istotu. Je to pre nás všetkých vo firme výborná správa, ale aj záväzok pokračovať v tom čo robíme a naďalej sa zlepšovať.

 

„V tejto ťažkej dobe teší ocenenie dvojnásobne. Po minuloročnom treťom mieste sa nám podarilo prepracovať na prvé, čo je výsledkom sústredeného, intenzívneho úsilia manažmentu o zlepšenie pracovnej atmosféry a firemnej kultúry. Som presvedčený, že hlasujúci ocenili aj kroky zamestnávateľa počas prvej aj druhej vlny pandémie, kde sme reagovali veľmi rýchlo a účinne a mnohými opatreniami minimalizovali dopad na zamestnancov. Veľkú zásluhu na tom má aj celý tím ľudských zdrojov a organizácie riadenia, ktorý je často v prvej línii akéhokoľvek diania v spoločnosti. Nemôžem nespomenúť aj tím komunikácie, ktorého práca je často prehliadaná, ale pre takýto úspech a vôbec tvorbu firemnej klímy absolútne zásadná,“ uviedol Miroslav Šarišský.

Koronakríza zmenila preferencie hlasujúcich

Práve reakcia na koronakrízu zo strany zamestnávateľov bola aj dôvodom, prečo sa Profesia rozhodla zorganizovať „pandemický“ 9. ročník súťaže, aj napriek takýmto podmienkam. „Je cítiť, že ľudí dnes viac zaujíma pocit istoty. Výsledky nám ukázali, že Slováci oceňujú istotu z udržania zamestnania a pracovného kolektívu. Koronavírus nám tento rok priamo ovplyvnil aj vrcholy rebríčkov v niektorých kategóriách. Z popredných miest nám napríklad zmizli známe hotely, ktoré patrili medzi stálice. Je vidieť, že ľudia hlasovali v roku 2020 viac za firmy, ktoré im aj v tomto krízovom období poskytli istotu pracovného miesta,“ uviedla riaditeľka Profesie.

Odovzdávanie cien prebiehalo on-line, moderoval ho Matej „Sajfa“ Cifra, ocenenia odovzdávala výkonná riaditeľka portálu Profesia Ivana Molnárová, na klavíri ich sprevádzal hudobník Richard Šarközi.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.