18. 01. 2021 U. S. Steel Košice

U. S. Steel Košice: testovacie miesto pre verejnosť i zamestnancov a interný prieskum o očkovaní

Podobne ako počas 1. celoplošného testovania obyvateľov Slovenska na prelome októbra a novembra 2020, zriadila aktívne spoločnosť U. S. Steel Košice verejné testovacie miesto na COVID-19 priamo v areáli podniku. Od 8. januára 2021 slúži nielen zamestnancom železiarní a ich príbuzným, ale i širokej verejnosti. Fungovať bude dovtedy, pokiaľ si to pandemická situácia bude vyžadovať. „Na našom odberovom mieste bolo k dnešnému dňu pretestovaných 3681 ľudí, z toho bolo 118 pozitívnych,informoval 13.1. hovorca USSK Ján Bača.Našim zamestnancom, ktorí prichádzajú do práce, rozhodne odporúčame, aby sa pravidelne dali otestovať každých 5-7 dní a výsledok nahlásili nadriadenému. Pravidelné testovanie zníži pravdepodobnosť šírenia a výskytu ochorenia u zamestnancov, príbuzných a kolegov v práci.

USSK v záujme zabezpečenia zdravia, bezpečnosti zamestnancov a zachovania kontinuálnej výroby v podniku rôznymi formami odporúča zamestnancom preventívne testovanie na COVID-19. Na webovej stránke www.usske.sk zverejňuje aktuálne informácie, otváracie časy, hygienické a bezpečnostné usmernenia. Komunikuje už aj o očkovaní a záujem zamestnancov preveruje formou anonymného prieskumu na intranete.

Zamestnanci U. S. Steel Košice majú o očkovanie záujem.

Potvrdil to interný prieskum, ktorý spoločnosť v januári organizovala na intranete. Zapojilo sa doň vyše 3400 zamestnancov. „Potešujúcou správou je, že takmer 78% účastníkov prieskumu sa chce zaočkovať vakcínou proti ochoreniu COVID-19, akonáhle bude dostupná,“ komentoval výsledky Ján Bača, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy USSK.

Predposledný januárový týždeň narástol aj záujem o testovanie na verejnom odbernom mieste v USSK, a to až o 30%. Priebežné testovanie pomáha identifikovať pozitívne prípady, zabezpečiť ich karanténu a pretestovanie kolegov či príbuzných.