13. 02. 2019

V CRH berieme pomoc vážne

V CRH je dobrým zvykom, že sa pravidelne zúčastňujeme dňa, kedy darujeme krv na pomoc ľuďom v núdzovej situácii. Kvapka krvi má dlhoročnú tradíciu nielen v rámci spoločnosti. Pri tejto dobročinnej akcii sa spoločne stretnú obyvatelia okolitých obcí a zamestnanci cementárne, aby spoločnými silami podporili dobrú vec.

Rekordný deň

Posledné októbrové podujatie Kvapky krvi prekonalo všetky naše očakávania. Ľudia chodili od skorého rána, rad na odbery na postupne predlžoval, posledné odbery boli až do obedňajších hodín. Účasťou 59 darcov v oboch cementárňach sme spoločne darovali 29,5 litra tejto život zachraňujúcej tekutiny. Vidíme sa na ďalšej kvapke krvi na jar 2019!

Jesenná zbierka šatstva a Giving Tuesday

V novembri sme zorganizovali už druhé kolo zbierky šatstva pri príležitosti celosvetovej akcie ,,Giving Tuesday“, ktorý je sviatkom dobrých skutkov. Milióny ľudí sa v tento deň spájajú, aby podporili komunity, v ktorých žijú. Aj my v CRH sme sa zapojili prostredníctvom zbierky šatstva a spolu s ďalšími 33 firmami sme zbierali potreby pre 30 organizácií. V Rohožníku sa podarilo vyzbierať 960 litrov dámskeho, pánskeho a detského oblečenia a dve krabice plné drogérie a čistiacich prostriedkov pre Domov sv. Jána z Boha a Slovenskú humanitárnu radu. V Turni sa zbierka šatstva konala prvý krát, o to viac náš teší zapojenie zamestnancov, ktorí spoločnými silami vyzbierali 720 litrov oblečenia pre občianske združenie Cesta von. Tešíme sa, že nám pomaly vytvára druhá krásna tradícia, v rámci ktorej môžeme pomôcť.