08. 02. 2023 Kaufland Slovenská republika

Výsledky hlasovania o 100 000 eur sú už známe: O poradí rozhodlo takmer 60 000 hlasov

V Kauflande konanie dobrých skutkov pokračuje aj po novom roku – spoločnosť v týchto dňoch venuje 100 000 eur trom vybraným organizáciám, ktoré pomáhajú zachraňovať ľudské životy, podporujú rodiny s deťmi či chránia životné prostredie. O rozdelení darovanej sumy rozhodovali jej zákazníci.

Majitelia Kaufland Card mali vďaka tomuto projektu možnosť podporiť jednu alebo aj všetky tri zo zapojených organizácií – Nadáciu Ekopolis, zameranú na ochranu a obnovu prírody, občianske združenie Návrat, ktoré  pomáha rodinám a deťom z detských domovov alebo OZ Záchrana, rozmiestňujúce život zachraňujúce defibrilátory po celom Slovensku. Prostredníctvom špeciálnych kupónov dali svoj hlas tomu, kto ich oslovil najviac.

Odovzdalo sa takmer 60 000 hlasov a výsledkom je, že suma 45 000 eur poputuje do Občianskeho združenia Záchrana, kde bude použitá na nákup špeciálnych AED prístrojov, slúžiacich na okamžitý zásah pri zástave srdca. S darovaním defibrilátorov reťazec pomáha dlhodobo. V minulom roku venoval 20 takýchto prístrojov, a tento rok vďaka nemu pribudnú ďalšie, ktoré budú verejne dostupné v slovenských obciach a mestách.

30 000 eur podľa výsledkov hlasovania získalo Občianske združenie Návrat. Finančnú podporu využije na pomoc deťom z detských domovov, ale tiež biologickým a náhradným rodinám. Podpora detí a rodín v núdzi je Kauflandu mimoriadne blízka – popri spoluorganizovaní každoročnej potravinovej zbierky so Slovenským Červeným krížom a predaji charitatívneho Adventného kalendára, ktorého výťažok daruje organizácii Úsmev ako dar, rád podáva pomocnú ruku aj Združeniu Návrat.

Podpora ochrany a obnovy prírody je pre spoločnosť Kaufland veľmi dôležitá. Už v minulom roku finančne podporila realizáciu deviatich projektov Nadácie Ekopolis, tento rok aj vďaka získaniu 25 000 eur pribudnú ďalšie. Prostredníctvom iniciatívy Sadíme budúcnosť Nadácia „premení“ tieto financie na stromy, ktoré prinesú ovocie, poskytnú tieň, zachytia potrebnú vlahu a vytvoria priateľské prostredie pre mnohé rastliny i živočíchov.

„Záchrana ľudských životov, podpora detí a rodín, ako aj krajiny okolo nás, je pre nás nesmierne dôležitá. Venovaním 100 000 eur sa to však rozhodne nekončí – v rôznorodej pomoci budeme pokračovať aj naďalej,“hovorí Samuel Machajdík, hovorca Kaufland Slovensko a dodáva: „Teší nás, že príležitosť pomáhať druhým využili aj naši zákazníci.“

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.