28. 08. 2019 Accenture

Výzvu ‘preprogramovať svoje leto’ zvládlo 23 absolventiek intenzívneho kurzu IT zručností

Počas 9 týždňov tráviť každý deň od 8:30 do 12:30 s lektormi z Accenture, poobede pracovať na svojich domácich zadaniach – to chce naozaj silné odhodlanie a snahu učiť sa nové veci. Niektoré účastníčky kurzu Leto v IT pre ženy, ktorý prebehol v júli a auguste 2019, to dokonca zvládli popri svojej práci.

O účasť na bezplatnom kurze, ktorý sme v Accenture interne pripravili a zrealizovali počas tohto leta, prejavilo záujem vyše 150 žien. Z nich bolo vybraných 25 účastníčok a kurz úspešne ukončilo 23. V rámci kurzu získali úvod do princípov programovania, rôznych programovacích jazykov a bezpečnosti na internete. Prešli si základy dizajnovania webstránok, učili sa programovať a oboznámili sa s tým, ako fungujú databázy. Na záver prepojili všetky tieto znalosti, vytvorili vlastný projekt a ‘rozbehali’ svoju aplikáciu – interaktívnu webstránku. Popritom mali možnosť spoznať sa navzájom a získať z prvej ruky informácie o fungovaní firmy ako je Accenture a možnostiach pracovného uplatnenia sa v jednotlivých divíziách firmy a v rámci konkrétnych technologických platforiem.

Ako školiteľku ma príjemne prekvapilo nadšenie a odhodlanie, s akým účastnícky do kurzu prišli. Vidieť ich radosť a hrdosť, keď úspešne naprogramovali svoje prvé samostatné ‘features‘, mať možnosť prispieť k tomu a tešiť sa s nimi, bolo úžasné,“ zhodnotila Leto v IT jedna z lektoriek Alena Košinárová.

Účastníčkam kurzu, ktoré vymenili letné dovolenky za základy programovania v Jave, JavaSripte a tvorbu moderných webových aplikácií, držíme palce na ich ďalšej ceste do sveta IT.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.