18. 12. 2018 Všeobecná úverová banka

Vo VÚB privítali Vianoce s chránenými dielňami

O tom, že pomáhať je potrebné nielen v najkrajšom období v roku, zamestnanci VÚB dobre vedia. Preto sa pravidelne zapájajú do rôznych dobrovoľníckych aktivít, ktoré pre nich VÚB banka organizuje počas celého roka. Aj privítanie Vianoc v sebe nieslo myšlienku pomoci.

O tom, že pomáhať je potrebné nielen v najkrajšom období v roku, zamestnanci VÚB dobre vedia. Preto sa pravidelne zapájajú do rôznych dobrovoľníckych aktivít, ktoré pre nich VÚB banka organizuje počas celého roka. Aj privítanie Vianoc v sebe nieslo myšlienku pomoci. Naladiť zamestnancov na vianočnú atmosféru pomohli chránené dielne z celého Slovenska, ktoré zamestnávajú znevýhodnených ľudí.

I keď sa všetci snažia pomáhať neustále, v období Vianoc má každý chuť byť nápomocný o čosi viac. Možno je to atmosférou, ktorú vianočné sviatky prinášajú, možno ide „kalkulovanie“ celého roka a snaha spraviť starý rok o kúsok lepším. Tak, či onak, zamestnanci VÚB od svojho zamestnávateľa cítia podporu v konaní dobrých skutkov neustále.

VÚB banka sa pred niekoľkými rokmi rozhodla, že okrem už takmer samozrejmej pomoci chráneným dielňam vo forme zakúpenia vianočných darčekov pre zamestnancov, založí tradíciu VÚB vianočných trhov. Každoročne tak na centrálu VÚB banky v Bratislave a na kontaktné centrum v Banskej Bystrici pozýva z celého Slovenska chránené dielne a organizácie, ktoré predávajú ich výrobky. Keďže sa VÚB vianočné trhy tešia veľkej obľube, tento rok zavítali chránené dielne aj do Popradu.

Zamestnanci tak majú možnosť vybaviť drobné darčeky alebo radosti priamo v práci a navyše pomôcť ľuďom, ktorých životy poznačila choroba alebo nepríjemná životná situácia. Na VÚB vianočných trhoch privítali napríklad predajcov z Majoliky – R, ktorí priniesli krásne výrobky pre milovníkov tradičnej slovenskej ručne robenej keramiky a z dielne Prvosienky prišli predajcovia s hračkami, prikrývkami, vrecúškami, utierkami a inými praktickými vecami do domácnosti.

Na trhy prišla pozrieť aj Nadácia Pontis s Dobrým obchodom, v stánku ktorej sa doslova zaprášilo po obľúbených taškách z centra Dorka. Tieto tašky sú naozaj výnimočné, ich výroba spája ekologickú a sociálnu osvetu. Tašky v sebe skrývajú neľahký príbeh ženy, ktorá tašku ušila a na druhej strane príbeh, ktorý v sebe nesie samotný materiál – odpadové reklamné PVC banery, z ktorých je taška vyrobená. Viac o tomto mimoriadnom projekte si môžete prečítať v online magazíne Srdcovky.

Pravá vianočná atmosféra

Čo by to boli za vianočné trhy bez kapustnice a punču? Aby sa zamestnanci mohli naladiť na Vianoce tak ako sa patrí, v Bratislave, Banskej Bystrici a v Poprade boli pre nich pripravené aj tieto tradičné pochúťky, ktoré zamestnancom na centrále podávali priamo členovia predstavenstva banky. A aby boli Vianoce Vianocami, nechýbali ani rodiny zamestnancov. Deti privítal Mikuláš s anjelom a čertom, ktorým deti s radosťou spievali, recitovali, či kreslili. Následne si spoločne mohli vychutnať jedinečný výhľad na vianočnú Bratislavu z 23. poschodia centrály.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.